Художник В`ячеслав Корецький

Сучасний живопис

ШВЕЙЦАРСЬКА ПРЕСА


  Ukr_icone  English_icone

В Аарау проходит выставка  украинских художников. Текст и верхнее фото:  Марина Карлин (сокращенный вариант)  «Русская Швейцария»,  №9 (35) Апрель 2007 г.

В Аарау проходить виставка українських митців. Текст та верхня фотографія: Марина Карлін (скорочений варіант) «Російська Швейцарія», №9 (35) Квітень 2007

Родина митців, яку «РШ» сьогодні презентує, уінкальна. Знайомтеся: чоловік- В`ячеслав Корецький, художник; жінка – Раїса Вітановська, художниця; старший син – Павло Вітановський, художник; молодший – Данііл, дванадцятрічний музикант, пробує себе в живопису. Усі – професіонали. В Швейцарії не вперше. Розмова вийшла не тільки про мистецтво.

Як зустріла нині Швейцарія?

З якого боку не подивитись — добре.  А ось на кордоні обох боків, Шаффенхаузені – майже з розпростертими обіймами. Обійми були такі  міцні, що забрали багато часу, нервувань та кредиту на мобільному. Нас зупинили ( наше авто з українськими номерами, вщент заповнене картинами та  валізами, викликало підозри), відвели на узбіччя та запропонували довести, що ми – це ми, і картини теж наші. Довелося викликати по телефону Тетяну Граф, організатора виставки. Обійшлося. А в цілому… Швейцарія – прекрасна країна. Погода – чудова. Люди – доброзичливі.

Цього разу провідна тема виставки-музиканти.Це замовлення? (виставка проходить у виставково-концертному залі музичного магазину, прим. автора)

Музика – провідна тема моєї творчості. Мій молодший син Данііл грає на роялі та скрипці. І я протягом дня живу музикою, пропускаю через себе  всі його музичні вправи.
Взагалі-то музика – це і моє життя. Коли був молодший, музикою заробляв на прожиття.

Що грали?

Все!

Яке твоє ставлення до творчості дружини?

Добре. Я  поважаю будь-яку творчу особистість. Навіть у Данііла почав відкриватися художній талант. Нещодавно в Києві пройшла виставка дітей митців. На нього звернули увагу.

Ти часто виставляєшся?

Ні. Нема коли займатися виставками, готувати роботи до них. Я малюю і продаю. Але виставка у минулому році, що проходила тут, у Аарау,  достатньо вплинула на мене.  Я побачив, що живопис тут сприймають зовсім по-іншому, ніж в Україні.

 

Тетяна Граф. Подяка:

Я дуже вдячна родині Мюллер, котрі, побачивши в мене картини, були в захоплені та самі запропонували приміщення музичної зали магазину. Тема виставки – музика.

Pressa_swiss


Художник В`ячеслав Корецький

Сучасний живопис